Strona główna » Porady o perfumach » Próbki perfum – gdzie kupić i jak zdobyć bezpłatne próbki?

Próbki perfum – gdzie kupić i jak zdobyć bezpłatne próbki?

Próbki perfum - gdzie kupić i jak zdobyć bezpłatne próbki?

Próbki perfum to najczęściej fiolki zawierające taką ilość oryginalnego produktu, która wystarczy na kilka użyć. Są bardzo przydatne dla tych, którzy chcą przetestować perfumy przed zakupem pełnowymiarowego flakonu. Praktycznie wszystkie marki kosmetyczne oferują próbki perfum i starają się je dystrybuować swoim grupom docelowym, licząc na to, że w ten sposób zdobędą kolejnych klientów. Gdzie można kupić próbki oryginalnych perfum? Jak zdobyć je bezpłatnie? Skąd zamówić? Podpowiadamy.

Nawet jeśli kochasz perfumy, niekoniecznie musisz dysponować takimi środkami, by kupować każdy nowy flakon, który pojawia się na rynku. Najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie zapachu, by upewnić się, że perfumy faktycznie trafiają w Twój gust i atrakcyjnie pachną na Twojej skórze. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą właśnie próbki perfum – niewielkim kosztem możesz zaopatrzyć się we właściwą próbkę zapachu i ocenić potencjał perfumeryjnej kreacji. 

Próbki perfum za darmo – gdzie je zamówić?

Czy możliwe jest zdobycie darmowych próbek perfum? Oczywiście. Jednak będzie to wymagało od Ciebie trochę wysiłku. Poznaj nasze pięć sposobów na pozyskanie darmowych próbek perfum.

Zapytaj o gratisy od sprzedawców 

Wielu sprzedawców detalicznych udostępnia klientom bezpłatne próbki. Duże sieciowe drogerie w swoim dziale perfum często mają wystawione próbki obok pełnowymiarowych produktów. W innych sklepach można je zdobyć po prostu prosząc sprzedawcę o udostępnienie próbki konkretnego zapachu. 

Warto wybrać się na spacer po drogeriach, najlepiej w galeriach handlowych, gdzie zazwyczaj jest kilka sklepów z perfumami. Pamiętaj, że w niektórych sklepach może brakować bezpłatnych próbek oryginalnych perfum. Jeżeli nie uda ci się jednego dnia, spróbuj ponownie po jakimś czasie. 

Zamawiaj darmowe próbki w internetowych sklepach z perfumami

Wielu sprzedawców internetowych oferuje bezpłatne próbki przy zakupie produktów w ich sklepie. Odbywa się to na etapie finalizacji zamówienia – wówczas bardzo często zdarza się, że możesz wybrać próbki, które sklep dołączy do twojego zamówienia

Niestety często jest to uzależnione od wysokości Twojego zamówienia. W przypadku zamówień na niskie kwoty raczej nie możesz liczyć na takie gratisy. Ale po przekroczeniu pewnej kwoty, liczba dostępnych gratisów często rośnie, dlatego warto sprawdzić, jakie darmowe prezenty dołączane są do zamówień w zależności od ich wysokości. 

Zarejestruj się na stronie producenta perfum

Wielu producentów – gdy wprowadza na rynek nowy zapach i chce nim zainteresować jak największe grono potencjalnych klientów – uruchamia kampanię, polegającą na dystrybucji bezpłatnych próbek perfum. Aby zdobyć taką próbkę, najlepiej zapisać się na listę mailingową producenta. Wówczas po otrzymaniu informacji o możliwości otrzymania bezpłatnej próbki najczęściej wystarczy kliknąć w link w mailu i – po otwarciu konkretnej strony – wpisać swój adres i poczekać na dostarczenie listu z próbką. 

W śledzeniu nowych kampanii trzeba wykazać się dużą uwagą, ponieważ czasem do bezpłatnej dystrybucji zostaje przeznaczona konkretna ilość bezpłatnych próbek. Wtedy w myśl zasady “kto pierwszy, ten lepszy” musisz działać szybko. 

Nie zdziw się, że może minąć kilka tygodni, w wyjątkowych przypadkach nawet kilka miesięcy, zanim producent wyśle ​​Twój tester perfum, a próbka zapachu w końcu trafi do skrzynki pocztowej.

Próbki perfum bez atomizera

Subskrybuj specjalistyczne witryny

Podobnie jak w przypadku zapisu do list mailingowych producentów, możesz poszukać bezpłatnych próbek perfum w witrynach agregujących różne oferty promocyjne.

Wybierając tę metodę, musisz liczyć się z tym, że często zamiast próbek perfum będziesz dostawać informacje o innych produktach.

Wymień się próbkami z innymi osobami

Prawdopodobnie w twojej kolekcji są perfumy, których z różnych powodów nie lubisz. Podobnie jest z próbkami. Dlaczego więc nie wykorzystać tej sytuacji i nie wymienić się próbkami z innymi osobami? 

Internet jest pełen miejsc, skupiających fanów perfum i znalezienie takiej osoby nie powinno stanowić większego problemu. Zrób listę próbek, które chcesz wymienić i poszukaj osoby, która również chce się wymienić próbkami. Zapachy wyślij pocztą – to samo zrobi druga osoba i już po paru dniach będziesz mieć możliwość testowania nowych zapachów.

Niestety ta metoda nie jest pozbawiona wad – nigdy nie wiesz, kto jest “po drugiej stronie”. Możesz otrzymać stare próbki, nie posiadające już walorów zapachowych oryginału, lub ktoś może Cię oszukać. Bardzo często fora zrzeszające społeczności fanów perfum posiadają określone zasady handlu i wymiany – dlatego koniecznie wcześniej zapoznaj się z tymi wytycznymi. To może uchronić cię przed rozczarowaniem.

Gdzie kupić oryginalne próbki perfum? 

Gdzie kupić oryginalne próbki perfum? Jeżeli nie chcesz korzystać z wcześniej wymienionych metod zdobycia bezpłatnych, to możesz kupić próbki w sklepach internetowych lub na popularnych serwisach aukcyjnych (sprawdzając jednak wcześniej, czy towar oferowany jest przez legalnie działającą firmę). Próbki oryginalnych perfum nie są drogie, ale gdy zamawiasz ich więcej, to cena w koszyku może urosnąć nawet do kilkuset złotych. 

Plusem tej metody jest na pewno wygoda. Nie musisz wychodzić z domu i przeczesywać sklepów z perfumami ani wysyłać listów – wystarczy, że spośród często setek proponowanych zapachów wybierzesz te, które cię interesują i złożysz zamówienie. Po kilku dniach otrzymasz przesyłkę z próbkami. 

Warto dodać, że w ten sposób możesz kupić nie tylko perfumy mainstreamowe, ale także niszowe. Co więcej – w niektórych sklepach możesz zamówić zestawy próbek, np. dostosowanych do pory roku czy skomponowanych według grup olfaktorycznych (np. próbki perfum drzewnych) lub nawet nut zapachowych (np. próbki perfum, w których dominuje nuta różana albo dymna i kadzidlana). To świetny wybór, jeśli chcesz odkryć nowe zapachy dopasowane do Twoich preferencji.

Zachęcamy do poszukiwania próbek perfum w Notino, szczególnie fajne są ich Beauty Box, czyli zestawy różnych próbek, zarówno perfum, jak i kosmetyków. Warto zwrócić uwagę np. na:

Oczywiście oferta jest dużo większa i zmienia się, np. w zależności od pory roku, premier i zainteresowań kupujących.

Dlaczego próbki perfum to najlepszy sposób na testowanie zapachów?

Nie ma lepszego sposobu na testowanie zapachu niż użycie perfum. Niestety nie zawsze styczność z zapachem dostarczy nam pełnej, stuprocentowej możliwości przeprowadzenia testu. Dlatego próbki w formie szklanych fiolek z atomizerem lub bez są najlepszym wyborem

Próbka perfum - testowanie zapachu
Jedna próbka perfum wystarczy na kilka lub kilkanaście użyć

Na rynku możemy spotkać również inne rodzaje próbek perfum: mogą to być spryskane perfumami blottery, nasączone chusteczki, pachnące ulotki reklamowe – jednak te nie pozwalają na pełny odbiór perfum. Podobnie jest z testowaniem zapachów na miejscu w perfumerii. W sklepach unosi się niezliczona ilość różnych zapachów, co wpływa na nasze postrzeganie perfum i może bardzo zmylić zmysły. 

Będąc w posiadaniu próbki zamkniętej w szklanej fiolce, możemy przetestować zapach w różnych warunkach i przez kilka czy nawet kilkanaście dni. Wówczas nasza decyzja o zakupie będzie najbardziej pewna.

Poznawanie nowych zapachów to nie tylko dobry sposób na planowanie przyszłych zakupów, ale pozwala także rozwinąć się Twoim zmysłom, dzięki czemu z czasem będziesz doskonale odnajdywać się w świecie perfum. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *